Riihimäen Aluekilpailuissa avasi kesätauon jälkeen kisakautensa kaksi seuran paria. Seniori 1 E-luokan pari Petri Kuosmanen ja Anu Rantanen tanssivat hyvän ja tasaisen kilpailuen sijoittuen hienosti toiselle sijalle, samalla pistemäärällä kuin voittajapari. Pari erottui kisalattialla edukseen iloisista ilmeistä. Seniori 1 D-luokan Veli-Matti ja Mari Kurtti tanssivat vakioissa kolmannen ja latinalaistansseissa viidennen sijan. Pari oli tyytyväinen tansseihinsa vaikka hieman jännitystä ja haparointia olikin havaittavissa kauden ensimmäisessä kisassa.
Samaan aikaan tanssivat Olli-Pekka Vanhala ja Tiina Tarvonen hiukan isommilla parketeilla Prahan WDSF ranking kilpailussa. Pari tanssi itsensä toiselle kierrokselle ja jäi harmittavasti hiuksen hienosti semifinaalin ulkopuolelle. Sijoitukseksi tuli 14. sija.
Petri Kuosmanen ja Anu Rantanen kävivät kisaamassa 25.9.2011 Hyvinkään aluekisoissa. Tuloksena oli viides sija. Pari sijoittui sambassa ja cha-cha:ssa kolmanneksi.
Petri Kuosmanen ja Anu Rantanen










